Bırak ay gitsin, sen kal bu gece

Sevdiğin halıya en son ne zaman kahve damladı? Ya da en son ne zaman yeni giydiğin bir kıyafetin üstüne bir şeyler döktün yemek yerken?

Özlediğin bir şey var mı şu aralar? Taktığın bir şarkı? Neden herkesin kaderi birbirine bu kadar çok benziyor diye merak ettiğin anlar? Gerçek olduğuna inandığın hikayeler ve gerçek olmadığına sevinsen mi üzülsen mi bilemediğin hayaller?

"Hayat güzel, kuşlar uçuyor"sa ve şarkılar hep aynı hizada yollarına devam ediyorsa senin bu yazdıkların ne anlama geliyor?

Hayallerine bulaşırlar, düşünceleriyle kirli ruhlarıyla onların saflığını bozarlar diye herkese söyleyemiyorsan? Sorulan sorulara "hayırlısı" "belki şöyle belki böyle" gibi kaçamak cevaplar veriyorsan? Ne dediğini bilmemek mi sensin yoksa ne dediğini anlayacaklarına inanan mı? Sen..

Bazen hissediyorsun, biliyorum. Bu vücut sana ait değilmiş gibi. Bacaklarındaki, sırtındaki izler, bu tırnaklar, bu yüz... bu kıyafetler...

Bazen aynı şarkıyı defalarca çalmak istiyorsun, art arda, hep senin olsun diye çabalıyorsun.. Sana ait olmayan her şeyde daha da düşüyorsun. Bakmadan, umursamadan. Bazen çok hayal kuruyorsun, bazen az, az ama öz.

Bazen, özlüyorsun, bazı şeyleri. Bazen ne gerek var diyorsun. Kimse için anlam ifade etmeyen şeyler. Bir kasap dükkanının alt katı, pazar yolundaki çimenler...

Uykun geldiği zaman uyuman gerek. Tasarlanış şeklin bu yönde. Ve bazı şeyleri kötü hatırlaman gerekir ki mutlu olasın. Bazen eğlenmen gerekir. Ama bazen eğlenmezsin. Her şey böyle.


Cem Adrian - Yakamoz

2 yorum:

 1. Bitmek bilmeyen sorular ve sessizlikte kaybolan yanıtlar...

  Başlığı bir ezgiyle okuyup geldim sayfana... müziğinin kıymeti çok geç anlaşılmış bu adamı ne çok özlediğimi anladım o an. Teşekkür ederim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Müzik her şeyden değerli, dinleyebiliyorken dinlemek gerek :)

   Sil

Aklından geçenleri duymak istiyorum~