Böyle böyle geçiyor hayat

Her şeyi yazıp hiçbir şey yazmamak istiyorum.
Ağlamak için bahaneler bulsam diye düşünüyorum.
Hala dünyayı kavrayamıyorum.

Ne güzel şey Cem Adrian'ın yeni albümü, hepsi gibi, seviyorum. İnsanın aşk acısı çekesi gelmiyor mu dinleyince? Ne aşk kaldı ne acısı. Tek aşkım ders kitapları demek isterdim ama onu da bir türlü kabul edemiyorum. Hep sonunu düşünüyorum ya kahraman olamıyorum. Yani en iyi okullarda okuyup en iyi yerlerde çalışsam sonunda yine ölüp toprağın altına gömüleceğim ve arkamda (öldüğüm yaşa bağlı olarak belki daha az belki daha fazla) bir avuç insan kalacak adımı hatırlayan. Ders çalışmamak için bahaneler değil bunlar, çalışmıyor değilim. Sadece bazen aklıma bu geliyor ve üzülüyorum. Yanlış anlaşılmasın, dünyaca ünlü biri olmak herkesçe tanınmak hiç istemiyorum. (Bir sonraki cümle için gözlerim doldu paragrafı burada kesiyorum.)

Aylardır okuduğum kitapları bitirmiyorum galiba. Okuyorum, sonlara doğru bırakıyorum.

Bak bu yazı çok yarımlı kaldı.

Alperen'in derste önümde oturmasını seviyorum. Merve'yle derste bakışmak çok eğlenceli. Aytül'ün çizilerini tırtıklamak açlık yatıştırıcı. Elif de yanıma oturunca güzel.
Sevdiğim insanların etrafımda olması bana gücen veriyor. Bir sıcaklık hani, eksikliklerinde hissetmediğin bir şey. İçinin ısınması, huzurla dolmak gibi.

İyi geceler.


Cem Adrian - Her Şey Çok Sevmekten

6 yorum:

 1. Cem Adrian dinlerken bir yandan huzur gibi bir sey hissedip bir yandan aci cekiyorum. Huzurlu olmek gibi... Kac kere olduysem.

  Oluyoruz iste. Noktali oku bunu yani. Ne bileyim ki dolu olanin ne oldugunu bilmeden bos islerle ugrasir gibiyiz.

  Ozlemisim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazı yerlerde ölmek bile güzel hissettiriyor, bazen ama..

   Sil
 2. Bazen ben de ne için bu kadar uğraşıyoruz bir gün ölmek için mi diye düşünüyorum. Hayatımızda sınavdı oydu buydu derken hep hırslı olmak zorunda bırakılıyoruz sanki.Ve bence ömrümüzden eksiltiyoruz böyle.
  Garip işte..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Garip olmayan bir şeyler bulmak ne kadar da zor şu dünyada

   Sil
 3. Merhaba ,
  Ben de çok severim Cem Adrian'ı ..
  Bu arada bloğunu takipteyim :) Benim bloğuma da beklerim..Sevgilerimle..
  grilady.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil

Aklından geçenleri duymak istiyorum~